Milí přátelé pletení,

včera jsem vypustila do světa první video k mému plánovanému seriálu o pletení. Vzhledem k tomu, že se považuji stále za začátečníka, tak si nekladu za cíl dělat erudovaného lektora, ale ráda bych celý seriál pojala jako společné objevování a učení. Téměř v každém novém návodu se setkávám s novými technikami a pořád je se co učit, takže věřím tomu, že si všichni přijdeme na své.

 

A teď k tomu, co se do videa nevešlo….

Většinu svých jehlic jsem nakoupila v ČR v e-shopu Purl (purl znamená v angličtině “obrace”). Obchod funguje skvěle, můžete zaplatit kartou online a ještě ten den Vám jehlice – nebo cokoli dalšího – pošlou a druhý den to máte doma. Oceňuji nejen rychlost, ale i komunikaci a ochotu řešit i ten minimální problém, takže vřele DOPORUČUJI!

Vzhledem k tomu, že jsem si k svátku přála sadu jehlic a po dlouhém zvažování pro a proti mezi sadami od KnitPro a dalšími výrobci, jsem se rozhodla právě pro ChiaoGoo, které nejsou z nejlevnějších, tak jsem hledala v zahraničí. Sadičku s velikostí jehlic, které používám nejčastěji, jsem našla na eshopu Purlescence. Vzhledem k tomu, že moje oblíbená barva je zelená a že mám ráda dřevo, tak byla moje volba jasná, nicméně s odstupem času mohu říct, že nebyla z těch nejšťastnějších. Jehlice jsou skvělé, obal na jehlice je taky super.. Lanka z nylonu jsou už trochu horší a proto si příležitostně dokupuju červená lanka a to zejména v těch případech, kdy musím koupit nové jehlice, protože se mi ty dřevěné zlomily. První pár jsem si zlomila sama omylem, když jsem si jehlici přišlápla na pohovce, když jsem se uvelebovala do svého pletacího koutku a druhý pár jsem doobjednávala dnes, protože mi po taštičce s pletením zřejmě přeběhly děti  a tak jsem objevila jehlici na dva kousky.. Dřevo je fajn, jen potřebuje speciální zacházení.. 🙂 To asi v naší domácnosti úplně nejde.. proto jsem tedy objednala pár kovových ChiaoGoo jehlic..

Úskalí dřevěných jehlic

Rozdíl mezi dřevěnými jehlicemi a kovovými je poznat i při pletení. Po kovu to lépe klouže, po dřevě (nebo případně karbonu, když zvolíte karbonové jehlice Karblonz od KnitPro) to klouže hůř, takže opět stojí za zkoušku, co Vám bude víc vyhovovat..

S jehlicemi od Dropsu nemám zkušenost, ale jak jsem se již zmínila ve videu, kamarádka si je nemůže vynachválit a cena je minimálně velmi příznivá, takže proč ne..

Ještě jsem zapomněla upřesnit, že v případě výměnných jehlic je nutné mít lanka a jehlice stejné značky, aby byly vzájemně kompatibilní. “Meziznačková” kompatibilita není.

Další prezentované pomůcky z videa jsem nakoupila na eBay, stojí to tam pár korun. Pokud byste ovšem neměli chuť čekat (doručení trvá i 3 týdny) nebo z nějakých dalších důvodů nemohli nakupovat tam, tak vše seženete i v galanterii nebo ve výše zmiňovaných e-shopech.

Na příště připravím video, kde se už budeme učit základní techniky – nahazování, pletení hladce a obrace.

Mějte se zatím krásně a budu se těšit na příště.

 

Nejsem nikým placená k tomu, abych dělala reklamu, takže toto berte jako osobní doporučení.

Napsat komentář